Bir Sayfa Seçin

sosyal fobi nasıl yenilir öğren

 

Sosyal Fobi Nasıl Yenilir?

 

Birçoğumuz, çekingenlik ile sosyal fobiyi birbirine karıştırırız. Halbuki çekingenlik, sosyal fobinin ilk aşamalarından bir tanesidir. Gerek aile içerisinde gerekse toplum içerisinde kendimizi gülünç durumlara düşürmemek adına konuşmaktan çekiniriz, fikirlerimizin sorulmasından korktuğumuz için kendimizi evimize kapatırız.

Sosyal fobinin başlamasının en büyük nedenleri arasında, kişilerin çocukluk döneminde yanlış bir şekilde eğitilmesi gelmektedir.

Bu dönemde sürekli olarak çocuğun bastırılması, fikirlerini söylediği zaman onunla dalga geçilmesi ve fikirlerine değer verilmemesi sonrasında artık çocuk insanların içerisinde yer almak istemez ve kişilerle bir ortamda olduğu zaman mümkün olduğu kadar konuşmadan vakit geçirmeyi tercih eder.

Daha sonrasında ilerleyen dönemlerde ise bu hisler çok daha etkili bir şekilde ortaya çıkar.

 

Sosyal Fobi Hayatı Nasıl Etkiler?

 

Sosyal fobiye sahip olan insanlar genel olarak iş yaşantılarında zorluk yaşarlar. İş görüşmesine gittiğinizi düşünün. İlk intiba çok önemlidir ve büyük firmalar genel olarak iş görüşmelerinin birinci etabında grup görüşmeleri yapmayı tercih ederler. Bu esnada grubun içerisine verdikleri bir konu hakkında kişilerin tartışarak fikirlerini beyan etmelerini isterler.

Sizde sosyal fobi olduğu için bu esnada sürekli bir şekilde sessiz kalır ve bunun sonrasında da elenirsiniz. Üstelik yalnızca bu tarz görüşmelerde değil, bire bir görüşmelerde de sıkıntı yaşarsınız.

Genel olarak sosyal fobi tedavilerine bakıldığı zaman ilk göze çarpan şey, bu tedavilerin süresidir. Psikiyatristlere gidildiği zaman, belirli bir süre boyunca seanslara katılmak gerektiğini söylerler.

Her seansta ödenecek ücretler ne yazık ki hepimizin kolaylıkla karşılaşacağı miktarlar olmayabilir. Üstelik bu seanslarda istenilenler her zaman elde edilemez. Çünkü zaten başkalarıyla konuşurken yaşanan stresi psikiyatristlerle de yaşarız. Bunun nedeni ise yargılandığımızı düşünmemizdir.

Karşımızdaki kişi her ne kadar bunun olmayacağına dair garanti verse de asla içimizdekileri tam olarak bu kişilere iletemeyiz. Sonrasında da yapılacak tedavi başarısız olur.

Sosyal fobi tedavisindeki ikinci aşama ilaçla tedavidir. Ancak bu tedavinin pek çok yan etkisi bulunur. Dolayısıyla ilaçları kullanırken bir de bu yan etkiler ile uğraşmak zorunda kalırız. Üstelik eğer ki bu fobiden kurtulmak için yeterli özeni göstermiyorsak istediğimiz etkiyi de alamayız.

 

Sosyal Fobiden Kurtulmak İçin Kitap Tavsiyesi:

 

İlaç tedavilerinden sonuç alamadığınız zaman yapmanız gereken şeylerin başında ise Sosyal Fobiyi Yok Et! kitabını okumak gelecektir. Çünkü tek bir kitap ile birlikte aylarca sürecek seanslardan ve yüksek ücretlerden de kurtulacaksınız. Kitabın ilk sayfalarında sosyal fobinin ne olduğu ve bunun hayatımızı nasıl etkilediği anlatılıyor.

Daha öncesinde yıllarca yapılan başarılı çalışmalar sonrasında ortaya çıkan bu bilgiler sayesinde tedaviniz çok daha etkili olacaktır. Sosyal fobinin ne olduğunu öğrendikten sonra ise sıra tedaviye geliyor. Üstelik bu tedavi ilaçsız. Yani vücudunuza herhangi bir yabancı madde eklemeden de bu sorundan kurtulabilirsiniz. En sık görülen psikolojik hastalık olan sosyal fobi, kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır.

Sosyal fobinin bir çeşidinde kişi genel olarak toplumsal olaylar içerisinde kendini kötü hissederken diğerinde bazı durumlar sonrasında kişilerde çekingenlik ve endişe duygusu ortaya çıkmaktadır. Ancak tek bir kitapla sizler bu iki farklı sorunu da kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Kitap ile birlikte öncelikli olarak kendinize güvenmeyi öğreneceksiniz. Çünkü sosyal fobiyi yenmek için ilk olarak kendinize güvenmelisiniz. Üstelik dünyanın en özgüvensiz insanı olsanız dahi artık bu sorununuz kısa sürede çözülecek.

Kitabın içerisinde yer alan detayların her birine dikkat etmeniz ve bunları gerektiği gibi uygulamanız sonrasında artık herkes tarafından aranılan ve sevilen biri olacaksınız. Böylece artık hayatınızda başarısızlık diye bir kelime olmayacak, her yerde kendinizi başarılı bir şekilde ifade etmeye başlayacaksınız.

Kitabı incelemek için tıklayın: Sosyal Fobiyi Yok Et!

 

sosyal fobiyi yok et kitabı